5 טיפים ללימוד שפה חדשה
  • פורסם פברואר, 2020
  • על ידי מערכת האתר
5 טיפים ללימוד שפה חדשה

גם אנשים בעלי לקויות למידה יכולים ללמוד שפה חדשה. עם זאת, לא יזיק ללמוד כמה טיפים שיעזרו לכם ללמוד אותה טוב.

תדברו, לא רק תלמדו

גם אם אתם לא מדברים טוב מספיק כדי לנהל שיחה, צריך להתחיל מתישהו. הדרך הטובה ביותר להשתפשף בניהול שיחה. על מנת להתחיל לנהל שיחות כמו שצריך, יש לנהל שעות רבות של שיחות בשפה החדשה שלמדתם, גם אם יש טעויות פה ושם. ללמוד על הנייר מבלי לנהל שיחה לא תוביל אתכם רחוק מדי. 

אינטינסיביות זה שם המשחק

חשוב מאוד להתמיד בלימוד השפה החדשה. אם תלמדו 4 שעות ביום למשך שבועיים זה עדיף מאשר שעה ביום למשך חודש. זו אחת הסיבות שקורס אינטינסיבי עדיף מאשר למידה בבית הספר. הרבה לומדים בבית הספר שפה חדשה כמו ערבית או צרפתית ובסוף לא זוכרים יותר מדי. לימוד שפה חדשה דורשת התמדה וחזרה.

התחילו עם המילים הפופולריות ביותר

 למרות שיש המון מילים בכל שפה, לפעמים לדעת את הבסיס של השפה משמעותי הרבה יותר. אפשר ממש להבין ולנהל שיחות רק עם המילים הבסיסיות בכל שפה. 100 מילים בסיסיות או אולי קצת יותר זה לא רע. כמובן זה לא מספיק, אבל חשוב מאדו לשים דגש על אוצר מילים של מילים פופולריות וזו נקודת פתיחה טובה ללימוד שפה חדשה.

המשיכו להתאמן, אפילו בראש, ואם צריך - שאו מילון

כשאתם מנהלים בשיחה בשפת האם שלכם ואתם רוצים מדי פעם להחזיר את עמצכם ללימוד השפה וללמוד משהו חדש - שאלו את עצמכם "רגע, מה אמרתי עכשיו?" ונסו לתרגם את זה לשפה החדשה. ביקשתם עט ממישהו? פתחו מלון ותלמדו איך אומרים עט בשפה החדשה. רוצים לאכול עגבניה? בדקו איך אומרים זאת בשפה החדשה. גם אם אין בכך צורך, זה טוב להעשיר את אוצר המילים ולעודד את עצמכם ללמוד את השפה גם בין לבין השיעורים.

למדו שאתם הולכים לטעות הרבה

אל תתביישו לטעות. יכול להיות שאתם אומרים משהו שהוא לדעתכם ממש לא תקין, אבל אל תשכחו שזה לא כזה נורא. אל תשכחו שגם אם טעיתם, ואפילו בצורה משמעותית, עדיין יכולים להבין אתכם ואולי אפילו לתקן אתכם ובכך לעזור לכם ללמוד יותר טוב.

מוכנים להתחיל ללמוד שפה חדשה? למדו עוד אודות לימודי ערבית

כותב/ת המאמר